Basos pievos pusdienio darželis tai vieta, kur vaikai nuo 1 – 3 metų, kartu su juos lydinčiu asmeniu, dalyvaudami įvairiose veiklose – sozializuojasi, ugdosi, ruošiasi darželiui, prasmingai bei džiugiai leidžia laiką.

Esame paruošę pusdienio programą, apimančią kūrybinę, sensorinę, muzikinę, socialinę (emocinę), pažinimo kryptis. Didelis dėmesys programoje skiriamas meninei ir sensorinei veiklai, bei SAVĘS ir aplinkos pažinimui per jas.

Žaisdami, kurdami mokomės bendrauti, pažinti savo jausmus, tinkamai išreikšti emocijas. Išžaisdami įvairias temas pažįstame aplinką, pasaulį, užvedame kalbos varikliuką / plečiame žodyną.

 

programa ir tvarkaraštis

PIRMADIENIS 9:00 – 12:00

9:00 – 9:30 – ryto ratas. Pasisveikinimo dainelė, savaitgalio aptarimas. Trumpa pažinimo pamokėlė su vaizdine, sensorine, siužetine programa apie to meto šventes / sezoniškumus / įvykius.

9:30 – 10:00 – užburianti dailė.

Dailė užburianti, dailė VISOKIA. Kiekvienąsyk išbandome įvairias piešimo technikas, su įvairiom priemonėm ir įvairiais būdais. Ugdome KŪRĖJUS, vystome pasitikėjimą savimi, pažindiname su menu ir aplinka.

10:00 – 10:20 – užkandžiaujame prie bendro stalo, dalinamės maistu.

10:20 – 11:10 – psichoterapija.

Su vaikų psichoterapeute Evelina Petrauskaite mamos diskutuoja apie didžiausias šio amžiaus užduotis, jų sprendimo būdus. Aptariami mamų klausimai.

Esminės susitikimų temos:

 1. Vaiko emocinė raida nuo 0 iki 3m.
 2. Pykčio priepuoliai – iš kur jie kyla ir kaip reaguoti.
 3. Adaptacija vaikų darželyje.
 4. Vaikų manipuliacijos.

Užsiėmimo metu vaikai dalyvauja sensorinėse veiklose -  barsto, pilsto, pažįsta įvairias tekstūras.

Sensorinė veikla vaikui padeda patirti kažką naujo, įdomaus,  nurimti, kai širdelėje audra ar neaiškumas, padeda išleisti pyktį iš rankyčių ar kojyčių.

Apie Eveliną:

Esu gydytoja vaikų ir paauglių psichiatrė psichoterapeutė. Daugiau nei 10 metų dirbu su vaikais bei šeimomis. Manau, kad kiekviena šeima yra unikali, todėl svarbu rasti individualius problemų sprendimo būdus. Esu dviejų vaikų mama. Būti mama, tai nuolatinis darbas, keliantis daug jausmų, reikalaujantis jėgų, energijos, kantrybės bei žinių. Susitikimų metu žinias pasistengsiu pateikti trumpai, aiškiai ir suprantamai, diskutuosime apie vaikų ir tėvų santykius, aptarsime iššūkius, kaip juos priimti ir įveikti.

11:10 – 12:00 – gamtinėjimas.

Į lauką ant Basos pievos stogo keliaujame visados, išskyrus labai žvarbius, vėjuotus ar baisiai lietingus rytus. Lauke pažindinamės su gamtos lobynais bei kuriame su jais.

 

TREČIADIENIS 9:00 – 12:00

9:00 – 9:30 – ryto ratas. Pasisveikinimo dainelė, savaitgalio aptarimas. Trumpa pažinimo pamokėlė su vaizdine, sensorine, siužetine programa apie to meto šventes / sezoniškumus / įvykius.

9:30 – 10:00 – darbščiosios rankelės.

Darbščiosios rankelės turi miklius pirštelius, o miklūs piršteliai = spartesnė kalbos raida, aktyviai dirbančios smegenėlės. Darbščiosios rankelės kaskart sukuria 1-2 puikius darbelius, kuriuos nešasi į namus ir su pasididžiavimu rodo namiškiams ;)

Programos ugdytoja kaskart paruoš nesudėtingus, linksmus ir „įtraukingus“ atlikti darbelius, kad kiekvienas pasijustų didžiu kūrėjumi, o sukurtas darbelis taptų emociškai brangus, neatsiejama kūrėjo dalimi ;)

10:00 – 10:20 – užkandžiaujame prie bendro stalo, dalinamės maistu.

10:20 – 11:10 – prasmingi žaidimai su Julija (lavinuvaika.lt).

Kas yra prasmingi žaidimai? Viskas, į ką vaikas „neria“ stačia galva, kas suteikia jam naujų žinių, stimuliuoja įvairius pojūčius ir dovanoja neapsakomą džiaugsmą! Prasmingi žaidimai su lavinuvaika.lt įkūrėja Julija, tai kaskart nedidelė šventė, teatralizuotas šou, kupinas staigmenų ir atradimų.  Sunku apsakyti, tai reikia patirti ;)

Apie Juliją:

Esu 2 vaikų mama ir didžiąją dienos dalį praleidžiu su šiais turtais. Todėl mes žaidžiame :) Kad būtų smagu, kad būtų pažinu, kad būtų sensoringa, kad būtų nenuobodu. Visiems! Iš to tad ir gimė lavinuvaika.lt projektas, - iš noro pasidalinti priemonėmis su kuriomis žaidžiame bei idėjomis, kaip iš NIEKO padaryti WOW kažką ;) 

Pažaiskime!?

11:10 – 12:00 – gamtinėjame.

Į lauką ant Basos pievos stogo keliaujame visados, išskyrus labai žvarbius, vėjuotus ar baisiai lietingus rytus. Lauke pažindinamės su gamtos lobynais bei kuriame su jais.

PENKTADIENIS 9:00 – 12:00

9:00 – 9:30 – ryto ratas. Pasisveikinimo dainelė, savaitgalio aptarimas. Trumpa pažinimo pamokėlė su vaizdine, sensorine, siužetine programa apie to meto šventes / sezoniškumus / įvykius.

9:30 – 10:00 – sensorinės terlionės.

Liesdami įvairias, taktilinius pojūčius formuojančias mases – smėlį, vandenį, putas, krakmolainį, vandens rutuliukus, plastilinus, molį ir pan.,  - pažindinamės su aplinka, pažįstame SAVE, mankštiname smegenėles, mokomės bendrauti, būname akimirkoje ir be galo DŽIAUGIAMĖS ja!

10:00 - 10:50 – meilė muzikai su Nadežda.

Tai smagiausias ir linksmiausias laikas, kai saulutę pasitinkame su dainele, žaidžiame pirštų žaidimus, mikliname juos grodami muzikos instrumentais, šokame ir  žaidžiame muzikinius žaidimus. Daug džiaugsmo, kai šiuo grožiu ir linksmybe galima dalintis su šalia esančia mama, jausti jos mylintį žvilgsnį, būti kartu. Vaikai, gaunantys daug tėvų dėmesio ir artumo geriau vystosi, auga tvirtesni, ramesni, pasitiki savimi, lengvai bendrauja ir yra kūrybingi.

Muzikinės veiklos, paremtos muzikos terapijos metodais, metu  „taip eilučių“ vyksta svarbūs ugdomieji procesai – yra lavinama vaiko

 • Fizinė raida: smulki ir stambi motorika, akių ir rankų judesių koordinacija, klausos, kalbiniai įgūdžiai;
 • Pažintinė raida: lavinamas dėmesys, atmintis, skatinamas aplinkos tyrinėjimas bei pažinimas;
 • Socialinė – emocinė raida: ugdomi socialiniais įgūdžiais, kūrybiškumas, pasitikėjimas savimi bei saviraiška.

Pirmaisiais gyvenimo metais vaikų ugdymas ypatingai efektyviai įtakoja jų raidą, nes būtent šiuo laikotarpiu formuojasi vaiko gebėjimų ir galimybių pagrindas, kuris lydės visą gyvenimą.

Nadežda Kiseliova – Žukovska nuo 2004 m. veda muzikos, nuo 2009 m. - muzikos terapijos užsiėmimus. "Jaučiu didelį įkvėpimą dirbdama šį darbą – muzikos terapija ar pati muzika, kaip priemonė, yra nuostabi  transformuojanti galia, padedanti siekti norimų pokyčių užsiėmimų dalyvių įvairiose gyvenimo srityse. Džiaugiuosi, myliu ir jaučiu dėkingumą už buvimą šiame kelyje".

10:50 - 11:10 – užkandžiaujame prie bendro stalo, dalinamės maistu.

11:10 – 12:00 – gamtinėjame.

Į lauką ant Basos pievos stogo keliaujame visados, išskyrus labai žvarbius, vėjuotus ar baisiai lietingus rytus. Lauke pažindinamės su gamtos lobynais bei kuriame su jais.

 

aplinka

Pusdienio darželis vyksta kūrybingoje ir laisve alsuojančioje "Basa pieva" daržiuko aplinkoje. Pusdienio darželio lankytojai aplinka dalinasi, bet vieni kitiems netrukdo (atskiros erdvės) su nuolatiniais mini daržiuko lankytojais.

"Prasilenkdami" su mini daržiuko vaikais, pusdienukai geriau suvoks įprastinio darželio veiklą, rutiną bei ramiau lauks savojo išėjimo į nuolatinį "darbelį" ;)

Kiekvienos veiklos erdvė keičiasi, tad pusdienukai jausis laisvi išnaudoti visus "Basos pievos lobius.

Labai prasto oro atveju, vietoj gamtinėjimo renkamės Basos pievos laisvojo žaidimo erdvę, kurią paliekame ir į namučius saldaus miego iškeliaujame ne vėliau nei 12:00 h ;)

įkainiai

Pusdienio darželis vyksta 3 kartus / savaitę pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais.

Galite pasirinkti lankyti 1, 2 ar 3 pusdienius / savaitę.

ĮKAINIAI:

1 pusdienis / savaitę - 80 EUR / mėn. (4 kartai / mėn.)

2 pusdieniai / savaitę - 140 EUR / mėn. (8 kartai / mėn.)

3 pusdieniai / savaitę - 190 EUR / mėn. (12 kartų / mėn.)

Kartinis apsilankymas - 22 EUR.

Stojimo mokesčio - nėra. Ligų ir atostogų metu sąlygos derinamos individualiai.

 

papildoma ir kontaktinė informacija

 • Pusdienio darželis startuoja 2019 m. rugsėjo 16 d.
 • Grupes sudaro iki 7 vaikų su mamomis, tėčiais, seneliais, auklėmis ar kitais jį lydinčiais asmenimis.
 • Renkantis 1 ar 2 pusdienius per savaitę, lankomas dienas galima rotuoti. Būtina registracija savaitė prieš.
 • Dėl papildomos informacijos kreipkitės info@basapieva.lt arba į Juliją +370 675 16280.